• WIERNA Małogoszcz - MKS ZDRÓJ Busko - Zdrój 1:2
  • NIDA Pińczów - UNIA Sędziszów 0:2

Inauguracja sezonu trampkarzy

• autor: Damian Bąk, 2017-09-06 20:38

W miniony weekend wystartowała Świętokrzyska Liga Trampkarzy Starszych w której występują młodzi zawodnicy buskiego Zdroju. Drużyna pod wodzą trenera Grzegorza Załęckiego rozegrała wyjazdowe spotkanie z Orlętami Kielce. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Kielc 2:0.

Spotkanie zostało rozegrane na kieleckiej Dąbrowie gdzie swój stadion ma drużyna Orląt. Pierwsza połowa to ataki gospodarzy. Zepchnięty do defensywy Zdrój wytrzymał napór i szukał swoich okazji do strzelenia bramki. Dobrą okazję miał Franciszek Jabłoński, ale jego strzał po dośrodkowaniu Mateusza Rodaka z rzutu rożnego okazał się niecelny. Szansę na bramkę miał też Filip Powroźnik, którego strzał bramkarz Orląt wypuścił z rąk ale nie było nikogo by dopić strzał. Ten sam zawodnik znakomicie także dograł piłkę do Bartosza Kralki ale strzał zawodnika Zdroju został zablokowany. Po tej akcji i wybiciu piłki przez bramkarza w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik gospodarzy, który uprzedził naszego bramkarza i zdobył prowadzenie. Ataki młodych buszczan w tej połowie nie przyniosły efektu i podopieczni Grzegorza Załęciego po pierwszych 40 minutach przegrywali jedną bramką.

Druga połowa meczu nieco się wyrównała. Obie drużyny stwarzały sobie okazję do zdobycia gola. Po akcji zespołu w dobrej sytuacji znalazł się Kralka a jego strzał wylądował w bocznej siatce rywali. Akcje MKS-u przybierały w tym okresie na sile i wydawało się, że goście doprowadzą do remisu. Mogło się to stać gdy po świetnej akcji prawą stroną boiska i wymianie piłek, Kralka idealnie dośrodkował do w biegającego w pole karne Rodaka jednak ten strzałem prawa nogą minimalnie chybił.

Buski bramkarz w tym okresie popisał się udaną interwencją. W sytuacji sam na sam obronił uderzenie napastnika gospodarzy. Niestety wynik meczu ustalił zawodnik Orląt, który po błędzie bramkarza wpakował piłkę do naszej bramki. Honorowe trafienie było blisko gdy Powroźnik w sytuacji sam na sam wypuścił piłkę obok wybiegającego bramkarza jednak ta minimalnie minęła bramkę. Mecz zakończył się zwycięstwem Orląt Kielce 2:0.

MKS Busko: Łudzik - Boś, Rodak, Woźniak, F.Jabłoński, M.Jabłoński, Załęcki, Powroźnik, Szweda, Bogacki, Kralka oraz Błaszczyk, Bomba, Śledź, Witczak.

Autor: Treść:pozostało znaków:

MKS ZDRÓJ Busko-ZdrójGKS Nowiny